Ajánlott oldalak
Zöldtech Magazin
Tudatos Vásárló
Zöldövezet Program
Greenfo
Parlagfûmentes Magyarországért Egyesület
Vízminõség.hu
Nonprofit.hu
NIOK
Földmûvelésügyi Minisztérium
Mezõgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
Energia Klub Környezetvédelmi Egyesület
Népegészségügyi Portál
Agrár-környezetgazdálkodási Információs Rendszer
Hulladék Munkaszövetség
Környezeti Tanácsadó Irodák Hálózata
Környezetvédelem Online
BeGreeny
Alternatív Energia Hírportál
Zöld Kör
Komposztálj!
Láncszem
Alternatív Energia
E-hulladék
Zöldõrség

Hõtérkép
Széltérkép
UV-térkép
Felhõkép
1%
Elõre is köszönjük!
Számlaszámunk:
65500037-30018202-
53000008
Latest Articles
· Majális a Tájháznál
· Visszaemlékezés az...
· Hetven éve hódít ...
· Mit kell tudni a sze...
Login
Users Online

Eszközbeszerzések támogatása
Gyalogtúra a Táborfalvi tanösvényen

Ahogy õsszel ígértük, a Madarak és fák napját idén Táborfalván, a Betyár-dombi tanösvényen töltöttük. Az õszi kiránduláskor esett az esõ, akkor is csodálatos volt a táj, de tavasszal teljesen más.
Csodálatos szombat délelõtt, ragyogó napsütésben kirándultunk nagyobb részt Táborfalva, kisebb részt Ladánybene területén létesített Betyár-dombi tanösvényen, kb. 4 km hosszan. 4 évestõl 65 évesig minden korosztály képviseltette magát, és végig bírta az egész utat. Nagyon szép a táj tavasszal, minden bontogatja szirmait, ébredezik a természet, virágoznak a fák, a virágok, a madarak danolásznak, szaladgálnak a gyíkok a fán, ez valami csodálatos.
Az, hogy ez a föld nemrég még katonai gyakorlóterep volt, mint arról már õsszel beszámoltunk, érintetlen homokbuckás-erdei fákra és virágokra bukkantunk, fõleg fenyõre, de találtunk tölgyfát, akácot, stb. teljesen más hangulatú tájra leltünk. A tanösvény is a gyakorlóterep jóvoltából dombra fel, dombról le, embert próbáló helyzetek, mindenki kisebb nagyobb segítséggel, de megoldotta, hogy sikerüljön végigmenni az egész területen. Nemcsak a gyerekek élvezték, hanem a felnõttek is. Ezen a nagy síkságon nem is gondolná az ember, ha még nem járt ilyen helyen, hogy mi lehet egy volt gyakorlóterepbõl, ha már nem annak használják.
Aki ott volt, nagyon jól érezte magát. Vidám 2 órát töltöttünk el együtt. A kiránduláson készült képek megtekinthetõk a galériában.
Nagy Lászlóné