Ajánlott oldalak
Zöldtech Magazin
Tudatos Vásárló
Zöldövezet Program
Greenfo
Parlagfûmentes Magyarországért Egyesület
Vízminõség.hu
Nonprofit.hu
NIOK
Földmûvelésügyi Minisztérium
Mezõgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
Energia Klub Környezetvédelmi Egyesület
Népegészségügyi Portál
Agrár-környezetgazdálkodási Információs Rendszer
Hulladék Munkaszövetség
Környezeti Tanácsadó Irodák Hálózata
Környezetvédelem Online
BeGreeny
Alternatív Energia Hírportál
Zöld Kör
Komposztálj!
Láncszem
Alternatív Energia
E-hulladék
Zöldõrség

Hõtérkép
Széltérkép
UV-térkép
Felhõkép
1%
Elõre is köszönjük!
Számlaszámunk:
65500037-30018202-
53000008
Latest Articles
· Majális a Tájháznál
· Visszaemlékezés az...
· Hetven éve hódít ...
· Mit kell tudni a sze...
Login
Users Online

Eszközbeszerzések támogatása
Kerecsensólyom titkok élõben

Új valóságshow indul Magyarországon, ám ezúttal nem emberi „celebjelöltek” a szereplõk, hanem egy pár fokozottan védett kerecsensólyom. Ez a világon az elsõ alkalom, hogy az érdeklõdõk ennek a ritka fajnak a fészkelését követhetik nyomon a nap 24 órájában.
A tét azonban itt sem kicsi, a szülõk feladata azonban ez esetben valószínûleg sokkal nehezebb, mint egy megszokott valóságshow szereplõinek: öt tojás kiköltése, és a kikelt fiókák sikeres felnevelése, valamint felkészítése az önálló életre. Ráadásul nekik eközben még a napi betevõrõl is maguknak kell gondoskodniuk – az egész család számára. Ez a világon az elsõ alkalom, hogy az érdeklõdõk ennek a ritka, veszélyeztetett fajnak a fészkelését követhetik nyomon a nap 24 órájában itt: kere-channel webcam.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság (BNPI) által vezetett nemzetközi kerecsensólyom-védelmi LIFE program keretében a BNPI, a MAVIR, és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakemberei egy kerecsensólyom-pár fészkét kamerázták be. A MAVIR nagyfeszültségû távvezeték hálózatának egyik oszlopán fészkelõ pár életének megfigyelésével a szakemberek a kerecsenvédelmi program hatékonyabbá tételéhez szereznek új információkat. A kamerák és tartozékaik felrakása még március elején történt. Az oszlopra a kamerát és az azt mûködtetõ napelemcellákat, valamint az egyéb tartozékokat a szakemberek speciális, úgynevezett „FAM” védõruhában szerelték fel, mivel a vezetékek ez idõ alatt is 400kV feszültség alatt voltak.