1%

Adószám: 18703423-1-13
Elõre is köszönjük!

Számlaszámunk:
65500037-30018202-
53000008

Latest Articles

Login

Username

Password



Not a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.

Users Online

· Guests Online: 1

· Members Online: 0

· Total Members: 25
· Newest Member: szabomagda

Eszközbeszerzések támogatása

Május 1.

A Hernádi Környezetvédõ és Faluszépítõ Egyesület ebben az évben is megrendezte a szokásos majálisát a Tájháznál.

 

Idén paprikáskrumplit fõztünk, ami nagyon jól sikerült. A jó hangulatról Horváthné Ancika énekével, és Kovács János a harmonikájával gondoskodott.

 

Régen ez nagyon nagy ünnep volt, az egész országból a hõsõk terén gyülekeztek és együtt ünnepelték ezt az ünnepet. Ez mára már csak kis helyi szintû megemlékezés, amit májusfa állítással ünnepelünk. Ami mostanra kiment a dívatból.  

 

Pár mondasot kimásoltam a Wikipédiáról, hogy miért is ünnepeljük ezt a napot. 

„A munka ünnepe (korábban a munkások ünnepe) a nemzetközi munkásmozgalmak által kiharcolt ünnepnap, a legtöbb országban hivatalos állami szabadnap, amely a munkások által elért gazdasági és szociális vívmányokról hivatott megemlékezni”

Render time: 0.01 seconds
4,817,240 unique visits